تبلیغات
Link Name (((***خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست***))) خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست - مراحل تولید موزائیك.;
 
خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست
خط تولید سمنت پلاست (سنگ مصنوعی) 09353984349
سنگ مصنوعی سمنت پلاست


مشاوره رایگان در خصوص راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست 4349 398 0935 (محمد احدی)

مدیر وبلاگ : محمد احدی
مطالب اخیر
نویسندگان
آماده کردن مصالح

الف ) سنگ ریزه (‌ریگهای رنگی ):

پس از استخراج سنگها از معادن مختلف آنها را به كارخانه آورده و در دستگاهی به نام دستگاه سنگ شكن می ریزند تا به قطعات ریزتر تبدیل شوند كه این سنگها شامل انواع سنگ چینی، انواع سنگ مرمریت ، سنگ قرمزقشمی ، سنگ سبز ، سنگ سیاه گل دار و.. می شود پس از گذاشتن از دستگاه سنگ شكن نوبت به شستشوی سنگها می رسد برای این كار سنگها در دستگاه شست و شوی قرار می گیرند روش كار این دستگاه به این گونه است كه سنگهای خرد شده داخل دستگاه شست و شو ریخته می شوند و دستگاه می چرخد و به صورت طبقه  طبقه سنگها را بالا می آورد و در این مسیر سنگها شسته می‌شوند سپس سنگها برای خشك شدن به محل دیگری منتقل می شوند علت این كار مقاومت بیشتر سنگ داخل سیمان است پس از خشك شدن سنگها به سیلوهای تغذیه كننده ریخته می شوند كه بعد طبق هر نوع تولید كه فرمول مخصوص به خود را دارد سنگهای مختلف را وزن نموده و انتخاب می كندو بعد مورد استفاده قرار میگیرند. و بعد داخل پاکتی ریخته می شود که حمل کننده به میکسر مادر است.


 
ب)سیمان ، پودر سنگ ،‌آب :

سیمان و پودر سنگها كه داخل سیلوهای مخصوص قرار دارند بر طبق فرمول و اطلاعاتی كه به دستگاه داده http://mihanblog.com/blog/post/edit/postrowid/127/atrty/1368973591/avrvy/996897//key/739ece7cfe578af86dfeda105a929ff4می شود با سنگ ریزه و آب توسط نوار نقاله كه زیر مخزن ها قرار داردویابا آسانسور به میكسر برده می شود تا در آنجا با هم مخلوط شوند بعد در نوار ذخیره قرار می‌گیرند واز نوار ذخیره كم كم به دستگاه پیمانه كن (‌دزاتور) روان می شوند.

 

2)انبار كردن مواد :

سنگ هایی كه درساخت موزائیك استفاده می شوند و همچنین مصالح دیگر باید به روشی انبار شوند كه با یكدیگر مخلوط نشوند و از طرفی دسترسی به آنها نیز ساده باشد به همین منظور برای انبار كردن سنگ ها از محلهایی كه اصطلاحاً آخوره نامیده می شوند استفاده می‌كنند.

همچنین برای انبار كردن سیمان ها و پودر سنگ از تعدادی سیلو استفاده می شود كه مجهز به مخلوط كنهای آیرواسلایدی هستند این مخلوط كن ها به وسیله هوا كار می كنند و از پایین سیلوها آن را با فشار به بالا میدمند و مانع از كلوخه شدن محتوای سیلوها می شوند.

 سیلوی محتوی پودر سنگ همیشه كوتاهتر و كم تر از سیلوی محتوی سیمان است. علت آن این است كه چون پودر سنگ در هر استانی به فراوانی تولید می شود وكارخانه ها هر موقع كه بخواهند پودر سنگ در اختیارشان است پس نیازی به انبار كردن زیاد آن ندارند كه نگهداری از آن برای آنها هزینه بر می شود اما در رابطه با سیمان اینگونه نیست و چون باید از استان های دیگر حمل شود پس كارخانه همیشه سیمان را در دسترس ندارد .

 

3)شستشوی مصالح :

 یكی از مهمترین مراحل ساخت در موزائیك همین مرحله است چون وجود هر گونه گرد و غبار روی مصالح باعث كاهش مقاومت موزائیك ها می شود پس باید این گرد و غبار ها را از روی سطح مصالح پاك شوند كه برای این امر دو روش در حال حاضر در كارخانه ها استفاده می شود .

الف )روش ماشینی:  برای این روش از دستگاهی استفاده می شود كه این دستگاه دارای یك مارپیچی است كه با بالا آوردن سنگ ها از پایین محفظه در حالی كه با فشار روی آنها آب پاشیده می شود باعث شستن كامل سنگ ها می شود و آب بدست آمده پس از تصفیه دوباره استفاده می شود .

 ب )روش دستی : این روش یك روش ابتدایی است و سنگ ها را به طور خوبی شستشو نمی دهد اما در بعضی كارخانه ها از آن استفاده می شود .

در این روش آب را با فشار به  روی سنگ ها در همان آخوره ها كه انبار هستند می پاشند و گرد و غبار  سنگ های رویی  تمیز می شوند و از آنها در خط تولید استفاده می شود وهمچنین آب به دست آمده از این روش دوباره تصفیه شده و برای شستشوی دیگر سنگ ها استفاده می شود .

 

4)مخلوط كردن مواد :

برای ساخت یك موازئیك خوب نیاز است كه مصالح را با یك  نسبت های معینی با هم مخلوط كنند اما این مخلوط كردن اگر به روش دستی انجام شود بسیار مشكل و وقت گیر خواهد بود و جواب خوبی نخواهد داد پس  برای بالا بردن سرعت و كیفیت كار می توان از مجموعه‌ای استفاده كرد كه این مجموعه برای فرستادن نسبت های از پیش تعیین شده مواد به داخل مخلوط كن ها استفاده می شود .

دو سری قیف داریم یكی قیف های شماره 2و1 و دیگری قیفهای شماره 1و2و3و4 كه قیف های 1و2 محتوای ماسه شسته است و همچنین یك سیلو سمت راست آن قرار دارد که شامل سیمان سفید برای پشت موزائیك است .

قیف های 1و2و3و4 شامل 4 نوع سنگ برای سطح رویه و همچنین دو سیلو سمت چپ آن شامل پودر سنگ و سیمان سفید برای رویه موزایك ها هستند . در زیر قیف های 2و1  یك نوارنقاله و در زیر 4 قیف بعدی نیز یك نوار نقاله وجود دارد .

 همچنین زیر هر یك از قیف ها دریچه های اتوماتیكی است كه هنگام اعلام دستگاه باز می شود و محتوای خود را روی نوار نقاله ها می ریزند . بعد از شسته شدن كامل دریچه ها نوارهای نقاله مواد روی  خود را روی یك آسانسور ریخته و هر كدام از آسانسورها مواد را به مخلوط كن مربوط به خود می برند .

 

5) قالب گیری و پرس :

الف) قالب پرسی:

ظرفی است از جنس فولاد سخت دارای كف و دیواره‌ای حدوداً سه سانتی متر ، این قالب به شكلهای مختلف هندسی می باشد، مربع ، مستطیل ، لوزی و غیره . كف قالب به دو صورت می باشد صاف یا دارای خطوط برجسته معمولاً موازییك هایی كه سطح صاف دارند برای داخل ساختمان و موزائیك هایی كه خطوط فرو رفته یا برجسته دارند برای محیط های باز و پیاده رو ها استفاده می شود. لازم به توضیح است قالب های پرسی پس از سرد شدن مواد قرار گرفتن در زیر دستگاه پرس مجدداً خالی و بلافاصله پر می شود .

 ب)قالب ویبره‌ای

از جنس نوعی پلاستیك نرم ساخته می شود و به شكل های مختلف هندسی وجود دارد این قالب ها نیز دارای دیواره و كف می باشد و پس از پر شدن باید مدتی مواد موزاییك در داخل آن بماند و آبدهی شود و سپس از قالب خارج گردد.

 روش قالب گیری:

 به منظور قالب گیری و پرس مواد از یك میزگردی استفاده می شود كه می تواند دوران كند روی این میز چندقالب بسته می شود

این میز قابلیت لرزش را در سه مرحله دارد در ابتدای امر مواد روی موزائیك توسط نوار نقاله ها با دزاتور(پیمانه كن ) منتقل می شود همچنین مواد پشت موزائیك نیز توسط نوار نقاله به پیمانه كن خود منتقل می شوند.

برای شروع قالب گیری دزاتور مواد روی موزائیك را در قالب اول می ریزد كه كف این قالب یك لاستیك وجود دارد كه هنگام فشار پرس مانع خرد شدن سنگ ها می شود بعد از ریخته شدن مواد در قالب میز شروع به لرزش می كند تا باعث پهن شدن مواد شود بعد از این مرحله میز مقداری چرخش می كند و قالب رو به روی فردی می‌آید كه این فرد توسط كارتك به پهن كردن موادی كه توسط لرزش پهن نشده‌اند می‌‌شود دوباره پس از این مرحله میز شروع به لرزش می كند تا ردهای كارتك حذف شود و سپس مقداری چرخش می كند.دوباره میز شروع به لرزش می كند تا این بار هوای بین مواد بیرون رود و پس از چرخش بعدی قالب به زیر دزاتور مخصوص مواد پشت موازئیك می رود و پس از قرار گرفتن مواد پشت روی مواد رو قالب با یك چرخش دیگر به زیر پرس می رود و پس از پرس با یك چرخش دیگر به زیر قسمت تخلیه می رود و بلوك به موزائیك گرم خانه منتقل می شود البته قالب پس از خالی شدن توسط فشار باید تمیز  شود و دوباره برای ساخت بلوك بعدی چرخش می كند.              

  

 6) ساییدن :

مهمترین مرحله برای زیبایی بخشیدن به موزائیك این مرحله است چون هنگامی كه بلوك موزائیك آماده شدسطحی ابله رو دارد و به هیچ عنوان سنگ های درون آن پیدا نیستند پس باید روی آنها راساییده وصیقل داد كه این كار توسط دستگاه های اتوماتیكی انجام می‌شود .

الف) ساب سنتی : در قدیم برای ساب زدن از یك صفحه سنگ سمباده استفاده می شد كه روی موزائیك چرخانده می شد

ب)  ساب اتوماتیک : بعد از آن نوع اتوماتیك است كه دارای یك سنگ سمباده بزرگ بوده كه موزائیك ها را روی پایه های زیر آن قرار می دهند و آن موازئیك ها را ساب می زنند.

ج)ساب نواری : در كارخانجات بزرگ استفاده می شود كه موزائیك در طی مسیر خود كه برروی نوار نقاله قرار دارد توسط سنگ های مختلف ساب می خورد و هر مقدار كه بخواهند می توانند آن را ساب بزنند.

این دستگاه در این مرحله روی سطح موزائیك را توسط تیغ الماس می تراشد و در 5 مرحله توسط سنگ های سمباده روی سطح موزائیك را صیقل می دهند برای صیقل دادن از سنگ های سمباده استفاده می شود این سنگ ها كه فرمول ساخت آن سری است و فقط كارخانه‌ای كه آن را تولید می كند از این فرمول مطلع است دارای شماره بندی مثل 03,02,01,0,00 و .. است كه هرچه شماره بزرگتر می شوند نرمی سمباده نیز بیشتر یم شود و هنگامی كه بسته شدن در دستگاه به ترتیب زبری به نرمی بسته می شود كه معمولاً كارخانه ها بنابر نوع سفارش، شماره بندی سمباده را تعیین می كنند.

 نكته قابل توجه این است كه این مرحله علاوه بر زیبایی بخشیدن به موزائیك ها خود نوعی آزمایش برای موزائیك ها می باشد بدین صورت كه اگر موزائیكی دارای ترك مویی باشد هنگام قرار گرفتن در این دستگاه به علت فشار سمباده و لرزش حاصل از چرخش آن روی سطح موزائیك به سادگی می شكند و به دو نیم تقسیم می شود و هنگام بیرون آمدن از دستگاه از بقیه نمونه ها جدا می شود .

سنگ های سمباده پس ازمدتی ساییده شدن و باید عوض شوند كه مقدار ساییده شدن آن و اگر بهتر بگوییم طول عمر این سمباده ها بسته به جنس سنگ های به كار رفته در موزائیك ها است همچنین برای بهتر صیقل خوردن و از بین بردن گرمای به وجود آمده در این مرحله مرتباً آب توسط پمپ بین سطح سمباده و موزائیك پاشیده می شود و سپس آب های به وجود آمده دوباره تصفیه می شودو مورد استفاده قرار میگیرند.

- سمباده هایی كه برای برداشتن شیارهای سطحی به كار می روند.

- سمباده های ریزتری كه برای برداشتن شیارهای عمیق تر به كار می روند.

- سمباده ی سیاه كه برای براق كردن موزاییك استفاده می شود.

  

7 ) گرم خانه : 

این مرحله به طور كلی به چهار روش انجام می شود:

الف) گرم خانه های معمولی

این نوع گرم خانه هنگامی استفاده می شود كه  حجم تولید زیاد باشد و همچنین كارخانه فرصت كافی داشته باشد. به همین منظور بلوك های موزائیك پس از قالب گیری تا مدت 8 ساعت وارد اتاقك هایی می شوند كه دمای آنها حدود 30 درجه سانتیگراد است پس از این مدت 5 ساعت به موزائیك ها آب می دهند.

ب)گرم خانه های بخار :

این نوع روش هنگامی استفاده می شود كه حجم تولید زیاد باشد و فرصت كافی برای كارخانه وجود نداشته باشد به همین منظور بلوك ها به اتاقك هایی برده‌می شوند و برای مدتی با فشار به آنها بخار دمیده میشود

 

ج )گرم خانه های آب گرم :

هرگاه تعداد موزائیك ها خیلی كم باشد مثلاً‌تعدادی نمونه آزمایش یا برای سازمان استاندارد باید آماده شود بلوك ها را برای مدتی در آب گرم می خوابانند تا مقاومت خود را به دست آورند.

د)روش سنتی :

زمستان : داخل اتاقك ها را گرم می كنند و آب پاشی می كنند ( بدون بخار)

تابستان : در هوای آزاد میگذارند و هر چند ساعت یكبار به آنها آب می دهند

  

8)بتونه كاری : 

گاهی در اثر جابجا كردن بلوك ها یا موزائیك ها ممكن است بعضی از سنگ های روی سطح بعضی نمونه ها بیرون آید و ظاهری زشت به موزائیك دهد پس برای رفع این مشكل از دستگاهی برای بتونه كاری روی سطح موزائیك استفاده می شود.

روشهای بتونه كاری

1-  دستی : پودر سنگ بسیار نرم به نسبت  با سیمان مخلوط شده وبا كارتك روی موزائیك می كشند و بعد از خشك شدن دوباره ساب می زنند.

2-  ماشینی :در این روش پودر سنگ و سیمان را در مخزن های استوانه‌ای می ریزند كه ملات را روی موزائیك پخش می كنند و توسط كارتك هایی كه درون آنهاست روی سطح موزاییك مالیده می شود و سوراخ های آن را پر میكند. پس از بتونه كاری موزائیك دوباره به دستگاه ساب برده میشودو صیقل داده میشود.

 

 9) دپو كردن :

هنگامی كه موزائیك ها تولید می شوند در محیط مناسبی آنها را روی هم انباشت می نمایند تا به مقاومت پایه خود برسند.

نوع مطلب : خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست، 
برچسب ها : سمنت پلاست، سنگ مصنوعی، میکسر، میز ویبره، موزائیك،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 7 خرداد 1397 09:33 ب.ظ
2. Add Extra, Non-Garden Care Providers.
شنبه 22 اردیبهشت 1397 01:08 ق.ظ
кредит онлайн на любую карту
взяти кредит онлайн на картку
онлайн кредит круглосуточно на карту
кредит онлайн на карту с плохой кредитной историей украина
микрозайм на карту онлайн украина
момент кредит на карту
микрозайм онлайн на карту срочно круглосуточно украина
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 06:19 ب.ظ
купить резинку для фитнеса украина
финтнес резинки
резинки для фитнеса кривой рог
резинки для фітнесу львів центр
эспандер ленточный
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 03:13 ب.ظ
DTX-3 - ВЫВОДИТ ПАРАЗИТОВ И ЗАЩИЩАЕТ ОТ ПОВТОРНОГО ЗАРАЖЕНИЯ ЗА ОДИН КУРС!
شنبه 1 مهر 1396 01:15 ب.ظ
I like the helpful information you provide in your articles.

I will bookmark your weblog and check again here regularly.
I'm quite certain I will learn plenty of new stuff right here!

Good luck for the next!
سه شنبه 28 شهریور 1396 01:28 ق.ظ
It's going to be finish of mine day, but before finish I
am reading this great paragraph to improve my experience.
سه شنبه 17 مرداد 1396 09:38 ق.ظ
I really like it when folks come together and share
opinions. Great blog, keep it up!
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:12 ب.ظ
If you would like to take a good deal from this post then you have to apply such techniques to your
won webpage.
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:21 ب.ظ
I'm impressed, I must say. Rarely do I come across a blog
that's both equally educative and engaging, and let me tell you, you have hit the nail on the head.

The issue is something not enough folks are speaking intelligently
about. Now i'm very happy I came across this in my search for something regarding this.
جمعه 25 فروردین 1396 10:45 ق.ظ
If some one wants to be updated with hottest technologies after that he must
be go to see this website and be up to date daily.
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:24 ق.ظ
Today, I went to the beach front with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put
the shell to her ear and screamed. There was a hermit
crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back!
LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه