تبلیغات
Link Name (((***خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست***))) خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست - پوكه معدنی چیست؟.;
 
خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست
خط تولید سمنت پلاست (سنگ مصنوعی) 09353984349
سنگ مصنوعی سمنت پلاست


مشاوره رایگان در خصوص راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست 4349 398 0935 (محمد احدی)

مدیر وبلاگ : محمد احدی
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 14 مرداد 1392

پوكه معدنی چیست؟

 پوكه معدنی دانه های سبك حاصل از فعالیتهای آتشفشانی است . مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از قبیل شن و ماسه، وزن مخصوص بسیار كم 0)، دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل / آن (حدود 7 فراوان می باشد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاكستری مایل به سفید یا زرد است . پوكه معدنی دارای دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از 100 میلیمتر است.هر یك از اندازه های فوق برای مصارف بخصوصی كاربرد دارند. نمونه ای از نحوه استخراج پوكه معدنی به صورت عدسی هایی با قطر 50 تا 100 متر و ارتفاع حدود 5 متر در زیر لایه هایی از خاك و سنگ وجود دارد. پس از حفر ترانشه توسط بلدوزر عملیات باطله برداری یعنی برداشتن سنگ و خاك از روی لایه های پوكه معدنی انجام می شود. درمرحله بعد عملیات بارگیری به كمك لودر صورت می پذیرد.ماده معدنی به وسیله كامیون كمپرسی از محل معدن حمل می شود.;

پوكه معدنی چیست؟

 پوكه معدنی دانه های سبك حاصل از فعالیتهای آتشفشانی است . مزیت عمده پوکه معدنی نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از قبیل شن و ماسه، وزن مخصوص بسیار كم 0)، دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل / آن (حدود 7 فراوان می باشد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاكستری مایل به سفید یا زرد است . پوكه معدنی دارای دانه بندی های متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از 100 میلیمتر است.هر یك از اندازه های فوق برای مصارف بخصوصی كاربرد دارند. نمونه ای از نحوه استخراج پوكه معدنی به صورت عدسی هایی با قطر 50 تا 100 متر و ارتفاع حدود 5 متر در زیر لایه هایی از خاك و سنگ وجود دارد. پس از حفر ترانشه توسط بلدوزر عملیات باطله برداری یعنی برداشتن سنگ و خاك از روی لایه های پوكه معدنی انجام می شود. درمرحله بعد عملیات بارگیری به كمك لودر صورت می پذیرد.ماده معدنی به وسیله كامیون كمپرسی از محل معدن حمل می شود.

 سابقه مصرف پوكه معدنی مهندسین رومی در گذشته از این ماده معدنی رساختمان های باستانی سال 1348 شمسی ( 1969 میلادی ) استفاده می کردند . در حال حاضر علاوه بر مصرف داخل ایران به كشورهای حاشیه خلیج فارس، امارات متحده عربی، عربستان و... نیز صادر می گردد.

**خواص پوكه معدنی

 •وزن مخصوص پائین ( 5/ 0 تا 7 / • ) به طوری كه روی آب شناور می ماند

 • عایق صدا، گرما و سرما

• مقاوم در مقابل آتش سوزی؛ به طوری كه تا 760 درجه سانتیگراد هیچ تغییری در حجم و شكل آن حاصل نمی شود. نقطه ذوب این ماده معدنی 1342 درجه سانتیگراد می باشد.

 • استحكام؛ بتون و مصا لح تشكیل شده از پوكه معدنی از میزان بالای دوام نسبت به وزن برخوردار می باشد. موارد مصرف • جهت شیب بندی بامها و كف ساختمان (دانه ها و ذرات كوچكتر از 40 میلیمتر).

 • برای تهیه بلوكهای سبك سقفی و دیواری، مو زائیك سبك، بتون سبك، برای قطعات باربر سبك و قطعات جدا كننده ( دانه ها و ذرات كوچكتر از 15 میلیمتر)  • بعنوان عایق حرارت برای سردخانه ها، گرمخانه ها و پوشش لوله های حرارتی (دانه های 2 تا 40 میلیمتر)

• برای استفاده كشاورزی در مناطق كم آب به دلیل خاصیت جذب و نگهداری آب (از ذرات ریز تا دانه های 30 میلیمتری)

• برای رنگبری پارچه ها (قطعات 20 تا 50 میلیمتری)

• برای استفاده در ساختمان سدها، اسكله ها و پلها (ذرات پودر مانند)

 • نكته قابل توجه اینكه بتون ساخته شده از پوكه معدنی علاوه بر سبكی، در مقابل عوامل مختلف مختلف محیطی نیز دارای استحكام و مقاومت فوق العاده ای می باشد.

• مخلوط این ماده با آهك شكفته تشكیل نوعی سیمان طبیعی را می دهد كه در زیر آب و بیرون آب سخت می گردد در صنعت سیمان می توان از این م اده معدنی به عنوان یكی از اجزاء مهم تشكیل دهنده سیمان استفاده نمود.

•درصد اختلال تا 40 % سیمان پرتلند پوزولان

 •درصد اختلاط بیش از 40 % سیمان پوزولانی

 

 

پوكه ، پوکه معدنی ، پوکه ، پوکه معدنی قروه

 

وكه ، پوکه معدنی ، پوکه ، پوکه معدنی قروه 

انواع پوكه معدنی در سایزهای مختلف ، مستقیم از معدن . انواع پوكه ماسه ای ، عدسی ، نخودی ، بادامی ، مخلوط . با سرویس دهی عالی به سراسر ایران و قیمت مناسب ساختمان خود را سبک بسازید. 

استفاده از مواد و مصالح روز یک امر بدیهی و استاندارد در صنعت ساختمان می باشد. با توجه به زلزله خیز بودن ایران و قرار گیری آن بر روی کمربند زلزله نیاز آن است که از مصالح سبک تر استفاده شود. 

*انتخاب پوكه با كییفیت بالا می تواند كیفیت كار شما را تضمین كند. 

**بهترین و مرغوبترین حرف اول ماست, گسترش کسب و کارپوکه معدنی شعار ماست. 


پوکه معدنی قروه 

پوکه قروه مصالح مورد نیاز خود را جهت فروش به تمام نقاط ایران از تمام معادن این شهر(احمد آباد باش- قزل جکندو...) تامین میکند و با کمترین قیمت تمام شده در اختیار مشتریان خود میگذارد. 


مشخصات پوکه معدنی 

پوکه معدنی قروه متشکل از گدازه های آتشفشان است که پس از رسیدن به سطح زمین سرد شده و به صورت دانه های ریز و درشت متخلخل تشکیل گردیده و دارای مشخصات زیر می باشد: 

· کیفیت و استحکام بسیار بالاتر از پوکه لیکا و دماوند 

· بسیار بصرفه (هزینه ای تمام شده بسیار کمتر از پوکه لیکا و دماوند) 

· سبک و دوام طولانی (دارای وزن حجمی 500 تا 700 کیلو گرم برمتر مکعب) 

· کاهش انتقال صدا 

· مقاوم در برابر انقباض و انبساط 

· ضد حشرات و موریانه 

· عایقی فوق العاده 

· عایق حرارت و برودت و ضد حریق (نقطه ذوب 1342 درجه و تا 760- درجه مقاوم است) 

· پوکه مصرفی در ترکیب با سیمان دارای قابلیت بالای نگهداری آب می باشد که موجب می شود مقاومت بتن ساخته شده بالا رود. 

· و ازمهمترین ویژگی این محصول استحکام بسیار بالادرترکیب با سیمان و وزن بسیارسبک میباشد. مواردمصرف: 

باتوجه به استخراج جدید این ماده ارزشمند هنوز بسیاری از مصرف کنندگان از مزایای این محصول آگاه نیستند و با هزینه های بسیار بالا کارایی کمی را برای خود ایجاد می کنند این نوع پوکه بصورت طبیعی از دل کوه بیرون می آید و با هزینه ای بسیار کمتر از پوکه لیکا در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد. 

از این ماده ارزشمند برای شیب بندی پشت بام ,ساخت بلوک های سبک، موزاییک و پر کردن سطوح مختلف ساختمان و ... استفاده می شود. 

1-ماسه پوكه:به دلیل وزن بسیاركم نسبت به ماسه معمولی(شسته/رودخانه ای)دركاركاه هایساخت بتن ,بلوك زنی(دیواری/سقفی)وپرنمودن سطح لوله كشی های ساختمانی و ...مورداستفاده قرارمی گیرد. 

2-پوكه عدسی:به دلیل اندازه ووزن بسیاركم دركارگاه های تولید بلوك های سقفی بسیار سبك مورد استفاده قرار میگیرد . 

3-پوكه نخودی:موارد مصرف زیادی داردازجمله شیب داركردن سقف ساختمانها و هم سطح نمودن كف طبقات و.. 

4-فندوقی وبادامی: همانند پوك نخودی میبا شند و بعلت سایز بزرگتر قیمت کمتری هم دارد. 

5- موارد مصرف سنگ پوکه در تصفیه خانه های آب و فاضلاب سد سازیها پلها و...مورد استفاده قرار می گیرد. 
قیمت انواع پوکه معدنی قروه 

پوکه به علت سختی که در حالت طبیعی در معدن دارد توسط بلدوزر دپو شده و پس از بارگیری به محل سنگ شکن، در سایزهای مختلف تولید می شود. 

به دلیل وجود سرند های متعدد درمعادن پوكه قروه این محصول دراندازه های مختلفی تولید میشود 

1-سنگ پوکه (سایز 7-25 سانتیمتر) 


قیمت هر متر مکعب 8000 تومان 2-پوكه بادامی ( سایز10-30 میلیمتر) 


قیمت هر متر مکعب 9000 تومان 3-پوكه فندوقی (سایز 10-20 میلیمتر) 


قیمت هر متر مکعب 11000 تومان 4-پوكه نخودی ( سایز 5-12 میلیمتر ) 


قیمت هر متر مکعب 12000 تومان 5-پوكه عدسی (سایز 3-7 میلیمتر) 


قیمت هر متر مکعب 13000 تومان 6-ماسه ای ( سایز 0-5میلیمتر) 


قیمت هر تن 8000 تومان 

قیمت هر متر مکعب 6000 تومان ارسال به تمام نقاط ایران 

هزینه حمل از قروه تا مقصد بعهده خریدار میباشد. 

بطور مثال از قروه(سنندج) تا تهران 200 هزار تومان میباشد. 

به مشتریان بالای 100 متر خرید تخفیف ویژه داده میشود. 

معادن تراورتن  توفارقان(آذرشهر)

علی محمدی

تراورتن سنگ رسوبی کربناته­ای است که در محل چشمه­های آهک ساز تشکیل می­شود که اگر این سنگ از بزرگی و پیوستگی لازم برخوردار باشد می­تواند به عنوان سنگ تزئینی و نما برای ساختمانها بکار رود. شرایط زمین شناسی لازم برای ایجاد چشمه­های تراورتن ساز در بسیاری از نقاط آذربایجان فراهم است. برای مثال هم اکنون چشمه­های تاپ تاپان توفارقان در حال تراورتن سازی هستند، یا چشمه­های تراورتن ساز و توالی های تراورتن در شهرهای صوفیان، مرند، ارومیه، هشترود، جلفا و...  را می­توان نام برد. تراورتن توفارقان بعلت داشتن رنگ  قرمز و لیمویی، از تراورتن های کمیابی است که مشهوریت جهانی دارد. صدها سال پیش، در ساختمان آثار تاریخی آذربایجان نظیر ارک و گوی مچید(مسجد کبود)، از سنگهای معادن توفارقان استفاده شده است. همچنین سنگ نمای ساختمان" اپرای ملی شهر جنوا" در ایتالیا، سنگ نمای ساختمان "هتل کاخ ژاپن" که از بزرگترین و مشهورترین هتلهای ژاپن است، سنگ نمای ساختمان "موزه ملی تاریخ" در برلین و... از تراورتن توفارقان می­باشد.

مجتمع معدنی توفارقان در جنوب و جنوب غربی شهرستان توفارقان جای دارد و در حقیقت ناحیه کوهپایه­ای آتشفشان سهند است. مهمترین آبادی های مجتمع معدنی توفارقان عبارتند از: - روستای داش کسن که در 16 کیلومتری توفارقان قرار دارد. – نادیلو در سه کیلومتری توفارقان – دستجرد در شش کیلومتری غرب توفارقان واقع شده و شمالی ترین گوشه محدوده را در بر می­گیرد. – کلوانق در 500 متری شمال غرب کیلومتر 10 جاده توفارقان- عجب شیر واقع است. راه آهن تهران- تبریز در غرب ناحیه، کم وبیش، مرز آن است. بنابراین، مجتمع معدنی  میان دو راه اصلی کشور، راه آهن در غرب و جاده تبریز- قوشاچای  در شرق جای گرفته است. ایستگاه راه آهن "شهر امین" نزدیک روستای داش کسن ساخته شده و ایستگاه توفارقان کمی دورتر از روستای دستجرد واقع است. در مجتمع معدنی توفارقان کهنترین سنگهایی که وجود دارد سنگهای آهکی سازند لار با سن ژوراسیک است. فعالیت سهند از زمان میوسن آغاز شده و تا کنون به صورتهای مختلف ادامه داشته است. چشمه های آب معدنی و آهکساز کنونی، که گرداگرد کوه وجود دارند، نشانه های فعالیت زمان خاموشی آن است. تراورتن های گستره توفارقان به صورت لایه های کم وبیش افقی به طور دگر شیب روی سنگهای کهنتر تشکیل شده اند. چشمه های فعال با آبدهی بیش از 2 لیتر در ثانیه  و هم اکنون در حال ساختن تراورتن می باشند. رنگ قرمز تراورتن های توفارقان که کم نظیر ترین تراورتن جهان است بعلت وجود مقدار کمی اکسید آهن می باشد.

 

ویژگیهای سنگ تزیینی توفارقان

تراورتن

در گستره توفارقان و در سطحی افزون بر 150 کیلومتر مربع، از قیرمیزی گؤل تا کرانه دریاچه ارومیه، پوششی از تراورتن دیده می­شود که بر پایه ویژگیهای صوری و اسامی روستاهای مجاورشان نامگذاری شده­اند.

1- تراورتن گردویی: در معادن نادیلو، تراورتن ویژه­ای وجود دارد که به علت ساخت موجی شکل لایه­های تیره و روشن آن مانند پوسته تنه درخت گردومی باشد. نوارهای قهوه­ای روشن و تیره از کربنات کلسیم آهندار به ضخامتهای مختلف میلی متری تا سانتی متری دارد. وجود این نوارهای تیره و گاه موجی در زمینه خاکستری روشن، سفید یا کرمی، نمایی به سنگ داده که مانند چوب گردو شده است. میزان ذخیره قطعی این تراورتن1412  و ذخیره احتمالی آن 3300 هزار تن است.

2- تراورتن قرمز: در معدن کلوانق شمالی و جنوبی و همچنین در معدن سردار آباد، تراورتن های قرمز خوش رنگی  گسترش دارد. وجود مقدار مناسبی از اکسید آهن در ترکیب شیمیایی سنگ تراورتن، موجب پیدایش رنگهای چشم نواز آنها شده است. ضخامت لایه­های قرمز رنگ، گاه تا 2متر بالغ می­شود. ذخیره قطعی آن 8437 و ذخیره احتمالی آن 41225 هزار تن است.

3- تراورتن لیمویی: اکسید آهن همراه با کربنات کلسیم دو ظرفیتی، تراورتن لیمویی را پدید می­آورد. در بخش کوچکی از شمال کلوانق، توده­ای از تراورتن به رنگ زرد لیمویی دیده می­شود. ذخیره قطعی این تراورتن 35 وذخیره احتمالی آن 216 هزار تن است.

مرمر

در معادن دستجرد و داش کسن، آراگونیت­هایی گسترش دارند که با نام مرمر شناخته شده­اند. رنگهای چشم نواز این سنگها، پایه نامگذاری آنها به شرح زیر است:

1- مرمر سفید: کربنات کلسیم خالص، یا به مقدار خیلی کم، از اکسیدهای آهن.

 2- مرمر سبز: رنگ این مرمر بدلیل وجود مقداری اکسید آهن دو ظرفیتی، سبز است.

3- مرمر خونی: به علت وجود مقداری اکسید آهن سه ظرفیتی به رنگ سرخ خونی درآمده  که یا به صورت لکه­ای یا نواری است و یا ترکیبی از لکه- نوار می باشد. ذخیره قطعی معدن مرمر توفارقان 45 و ذخیره احتمالی آن 220 هزار تن است.

 

منابع:

- فصلنامه سنگهای تزیینی ایران"سنگ" – شماره 4 – سال 1370

- مجموعه مقالات اولین سمینار بررسی معادن سنگهای ساختمانی"تزیینی و نما" – مقاله: ویژگیهایی از تراورتن های زینتی آذر شهراز حسن نبوی ویدا... رهبر.


+ نوشته شده توسط حامد کریمی در شنبه 1387/04/22 و ساعت 0 قبل از ظهر | نظر بدهید

معرفی معدن زغالسنگ ملچ آرام فوقانی

 

زغالسنگ یكی از منابع مهم انرژی جهان و اولین سوخت فسیلی می‌باشد كه توسط بشر به عنوان منبع اصلی انرژی مورد استفاده قرار گرفته است. زغالسنگ در ابتدا برای گرما و پخت و پز به كار برده میشد تا اینكه اولین بار در سال 1621 از آن در كوره‌های ذوب آهن استفاده شد. با پیدایش فن‌آوری تولید كك در سال 1755 و اختراع ماشین تولید بخار در سال 1769 موارد استفاده و بدنبال آن میزان مصرف زغالسنگ بطور قابل ملاحظه‌ای افزوده شد، بطوریكه هم اكنون در دنیا كاربرد وسیعی دارد و در صنایعی همچون فولاد، مواد شیمیایی و نیروگاهها بوفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. زغالسنگ‌ در طبیعت دارای انواع متفاوتی بوده و تفاوتهای آنها بستگی به شرایط محیطی، زمان تشكیل و نیروهای زمین ساختی اعمال شده در طی زمان دارد. انواع زغالسنگ‌ براساس مشخصه‌های آن از نظر كك‌دهی و سوخت طبقه‌بندی می‌شود. زغال‌های ایران با توجه به درجه بلوغشان به دو دسته تقسیم می‌شوند:

-         زغالسنگهای غیركك شو یا با كك شوندگی ضعیف نظیر زغالسنگ حرارتی (شامل زغالسنگ گازی تا گازی چرب، زغال‌های لاغر، نیمه آنتراسیتی و آنتراسیتی)

- زغالسنگهای متالورژی با ویژگی كك شوندگی شامل زغالسنگ‌های چرب، كك شو چرب و كك شو.

زغالسنگهای حرارتی به دو دسته زغالسنگ با ارزش حرارتی پائین و بالا در طبیعت مشاهده میشوند. تغییرات كیفی این زغالسنگها با توجه به مراحل دگرگونی[1][1][1][2] زغالسنگ از مراحل 1 تا 9 می‌باشد. زغالسنگهای منتسب به مراحل یك و دو از دسته زغالسنگ‌های با ارزش حرارتی پایین هستند و عمدتاً شامل انواع زغالسنگهای ساب بیتومینه و گازی می‌باشند. زغالسنگهای منتسب به مراحل پنجم تا نهم دگرگونی زغالی، شامل زغالسنگهای غیر كك شو، لاغر، نیمه آنتراسیتی و آنتراسیتی می‌باشند كه دارای ارزش حرارتی بالاتری می‌باشند. تحول و تكامل انواع زغالسنگ بستگی تام به شرایط محیطی و زمین شناسی منطقه دارد.

پارامترهای مختلف شیمیایی ـ فیزیكی و فیزیكوشیمیایی و تكنولوژیكی به منظور شناسایی كیفیت زغالسنگ‌ها عمدتاً شامل رطوبت، مواد معدنی و خاكستر، مواد فرار، درصد كربن، ارزش گرمایی، قابلیت بازتاب نوری ویترینیت، نمودارهای پلاستومتری y و x ، تركیبات گوگرد در زغالسنگ، مقدار فسفر، تغلیظ پذیری، مرحله اكسید شدگی، تجزیه عنصری زغالسنگ و وزن مخصوص زغالسنگ می‌باشد.

در حال حاضر وضعیت متزلزل بازار نفت، توجه جهانیان را معطوف به استفاده از سوختهای قدیمی نظیر زغالسنگ كرده است. علیرغم اینكه زغالسنگ یكی از عوامل پیدایش انقلاب صنعتی در اروپا بوده و اكنون در این قاره نوعی انرژی دوران گذشته محسوب می‌گردد، اما همچنان با سهم 5/25 درصد از مصرف انرژی اولیه دومین منبع اصلی مصرف انرژی اولیه جهان می‌باشد. همچنین با توجه به محل استخراج این ماده انرژی‌زا، قیمت آن در مقایسه با نفت و گاز از نوسانات كمتری برخوردار می‌باشد. ویژگی ذخایر زغالسنگ ایران به گونه‌ای است كه باعث شده استخراج از ذخایر ایران در مقایسه با سایر كشورها غیراقتصادی باشد. كشور ایران از نظر میزان ذخایر قطعی زغالسنگ در جهان رتبه 16 و از نظر تولید در رده 34 جهان جای گرفته است كه این رتبه در تولید هیچ تناسبی با میزان ذخایر زغالسنگ كشور ندارد. عمده‌ترین دلایل این امر بشرح زیر می‌باشد:

-    معطوف بودن فعالیت در معادن زغالسنگ كك شو و عدم توجه به اكتشاف ذخایر زغالسنگ حرارتی

-   عدم سرمایه‌گذاری كافی در بخش زغالسنگ علیرغم وجود ذخایر قابل توجه آن

به منظور افزایش راندمان و كاهش هزینه‌های تولید و تضمین حضور در صحنه‌های بین‌المللی، برخی اقدامات نظیر: تغییر ساختار حاكم بر معادن زغالسنگ از طریق واگذاری اینگونه معادن به بخش خصوصی به همراه نظارت دولت، تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از طریق حمایت و ایجاد شرایط مطلوب جهت سرمایه‌گذاری و فعالیت در این زمینه‌ با استفاده از فن‌آوری‌های جدید، بهینه‌سازی و ارتقاء فن‌آوری روشهای استخراج و فرآوری و ایجاد مركز تحقیقات و پژوهش، كه هم اكنون در دست بررسی و اقدام می‌باشد، می‌تواند مؤثر باشد. 

شركت زغالسنگ البرز شرقی : این شركت 3 محدوده اصلی معدنی به نامهای طزره، اولنگ و قشلاق را در اختیار دارد كه ذخایر قطعی آن حدود 18 میلیون تن و ذخایر احتمالی آن 101 میلیون تن ارزیابی شده است. میزان تولید سالانه زغالسنگ خام این شركت حدود 538 هزار تن در سال می‌باشد كه براساس برنامه توسعه در نظر است، تا 700 هزار تن افزایش یابد.

كانسار ملچ آرام فوقانی در هفتاد و پنج كیلومتری شمالشرقی شاهرود در ناحیه ای به نام اولنگ واقع است . عملیات اكتشاف این كانسار از اوایل سال 1360 شروع و اكتشاف تفصیلی آن در اواخر سال 1372 پایان یافته است . چگالترین عملیات اكتشافی در شركت ذغال‌سنگ البرز شرقی بر روی این كانسار انجام پذیرفته، بعنوان مثال، فقط در بخش ملچ آرام فوقانی 53 گمانه عمیق كه متوسط طول هر یك بیش از 600 متر می‌باشد، حفر گردیده است .به علت كوهستانی بودن منطقه و پرشیب بودن لایه‌ها، این كانسار از افراز بسیار خوبی برای باز كردن معدن برخوردار است به طوریكه این معدن در مجموع دارای سی ونه دهانه تونلی است و فقط در لایه K23 دارای 15 طبقه تونلی و تنها یك طبقه عمیق می‌باشد. ذخایر قابل استخراج این معدن از لایه‌های K23,K21,K7,K4 مجموعا 3786/5 هزار تن پیش‌بینی شده است كه قرار است در مدت 25 سال با میزان استخراج روزانه 520 تن استخراج گردد. در طراحی معدن ملچ آرام علاوه بر در نظر داشتن مسائل عمومی طراحی معدن، نكاتی چون، توانایی‌ها و قابلیت‌های شركت ذغال‌سنگ البرز شرقی، تكنولوژی و دانش فنی در این شركت و خواسته‌های دفتر فنی شركت توجه خاصی گردیده است . به دلیل تنوع بسیار زیاد حالات ممكنه برای باز كردن معدن، طراحی سیستم بازكننده معدن با پیچیدگی و مشكل همراه بوده است لذا با بررسی كلیه حالات ممكنه و محاسبه میزان هزینه‌های محتمل برای هر حالت ، مناسب‌ترین طرح بازكردن معدن انتخاب گردیده است . مجموع طول كارهای بازكننده و آماده‌سازی در این معدن 57290 متر می‌باشد كه از این مقدار 42525 متر در امتداد لایه‌های ذغالی و مابقی به صورت عمود بر لایه‌های ذغالی و یا به شكل تونل‌های شیب‌دار با شیب 20 و 16 درجه حفر گردیده است . معدن ملچ آرام فوقانی به روش پلكانی، معكوس پرشونده و تخریبی استخراج می‌گردد و لازم است همواره هفت كارگاه استخراج بطور همزمان فعال باشند. در طراحی مشخصات فنی كارگاه استخراج (خصوصا طول، عرض ، و مشخصات سیستم نگهداری قسمت جلوی جبهه كار) به خصوصیات ژئومكانیكی سنگهاو طراحی‌های مكانیك سنگی توجه زیادی شده است . در این راستا برای مطالعه كیفیت و موقعیت شكست سقف كارگاه، محاسبه بار وارد بر سیستم نگهداری، تعیین ابعاد لنگه‌ها و همچنین تحلیل حساسیت این شرایط نسبت به تغییرات طول و عرض كارگاه، اقدام به نوشتن برنامه كامپیوتری حجیمی گردیده است . این برنامه با فراخوانی برنامه كامپیوتری سوپر سپ (SuperSAP) جهت تحلیل تنش به روش اجزا محدود (Finite Elements Method) و استفاده از معمول‌ترین معیارهای شكست از جمله معیارهای موهر-كولمب ، هوك و براون، گریفیث ، بنیاوسكی و چند معیار شكست تجربی دیگر، قادر است كیفیت و موقعیت شكست لنگه‌ها، سقف و یا احتمالا كف كارگاه را مشخص نماید. تهویه معدن برای زمانی كه در هر شبكه به بیشترین حجم هوای تهویه نیاز است (نقاط پیك) و با كمك برنامه‌ای كه توسط آقای مهندس نوریان مدیر عامل شركت ذغال‌سنگ البرز شرقی-تهیه شده است ، انجام پذیرفته است . اكثر ماشین‌آلات و تجهیزات معدن حتی‌الامكان از انواع ساخت داخل و با توجه به امكانات شركت ذغال سنگ البرز شرقی انتخاب گردیده است .

نوع مطلب : خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست، 
برچسب ها : سمنت پلاست، سنگ مصنوعی، میکسر، میز ویبره، پوكه معدنی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 23 مرداد 1397 09:04 ق.ظ

Cheers, Lots of data.

buy prescription viagra where yo buy viagra viagra online where yo buy viagra buy viagra canadian pharmacy viagra from usa pharmacy where to buy viagra over the counter lowest price viagra buy cheap viagra generic online safe to buy viagra online
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:38 ق.ظ

You suggested this really well.
we recommend cialis info miglior cialis generico cialis 200 dollar savings card we choice cialis uk cialis professional from usa cialis online holland buy cialis uk no prescription click here take cialis cialis patentablauf in deutschland cialis pills in singapore
دوشنبه 7 خرداد 1397 02:31 ب.ظ

Incredible quite a lot of very good data!
tadalafilo cialis 20mg prix en pharmacie cialis dosage amounts acheter du cialis a geneve cialis sans ordonnance only best offers 100mg cialis cialis generisches kanada ou acheter du cialis pas cher click here take cialis cialis authentique suisse
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 12:33 ق.ظ

Tips well taken..
where can we buy viagra buy viagra pay with paypal viagra for cheap prices viagra generic where can i purchase viagra how to buy viagra without a prescription uk cheap viagra buy female viagra online buy generic viagra no prescription online pharmacy for viagra
سه شنبه 21 فروردین 1397 09:08 ب.ظ
If this proves tough, a weak resolution (5-10%) of sulphuric
acid can be utilized adopted by rinsing the piece in sizzling water.
سه شنبه 21 فروردین 1397 04:31 ب.ظ
Understand that whenever you forgive your spouse, you
are not condoning just what he did.
سه شنبه 21 فروردین 1397 05:11 ق.ظ
Have been taking little over a month.
یکشنبه 19 فروردین 1397 12:51 ق.ظ

With thanks! Lots of data.

rx cialis para comprar how do cialis pills work achat cialis en europe usa cialis online buy generic cialis cialis canada cialis prezzo al pubblico order a sample of cialis precios cialis peru cialis ahumada
جمعه 3 فروردین 1397 03:47 ق.ظ

You have made your point.
generic cialis soft gels interactions for cialis venta cialis en espaa cialis lowest price cialis online holland look here cialis order on line cialis uk cialis generic cialis tablets costo in farmacia cialis
شنبه 1 مهر 1396 12:10 ب.ظ
The other day, while I was at work, my cousin stole
my iphone and tested to see if it can survive a 40 foot drop, just so she can be a
youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
I know this is completely off topic but I had to share it with
someone!
شنبه 24 تیر 1396 07:09 ب.ظ
I know this if off topic but I'm looking into starting my own weblog
and was curious what all is needed to get setup? I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet smart so I'm not 100% positive. Any suggestions
or advice would be greatly appreciated. Kudos
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:12 ب.ظ
Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News.

Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Appreciate it
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه