تبلیغات
Link Name (((***خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست***))) خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست - لیکا چیست؟.;
 
خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست
خط تولید سمنت پلاست (سنگ مصنوعی) 09353984349
سنگ مصنوعی سمنت پلاست


مشاوره رایگان در خصوص راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست 4349 398 0935 (محمد احدی)

مدیر وبلاگ : محمد احدی
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 14 مرداد 1392

یکی از روش های تهیه دانه های سبک استفاده از کوره گردان است .وقتی برخی از انواع رس با دانه هایی به ریزی صفر تا دو میکرون در دمای بالاتر از 1000 درجه سانتیگراد در این کوره ها حرارت می بینند ،گازهای ایجاد شده در داخل آنها منبسط می شوند و هزاران سلول هوای ریز تشکیل می دهند .با سرد شدن مواد ،این سلول ها باقی می مانند و سطح آن ها سخت می شود .

لیکا چیست؟

یکی از روش های تهیه دانه های سبک استفاده از کوره گردان است .وقتی برخی از انواع رس با دانه هایی به ریزی صفر تا دو میکرون در دمای بالاتر از 1000 درجه سانتیگراد در این کوره ها حرارت می بینند ،گازهای ایجاد شده در داخل آنها منبسط می شوند و هزاران سلول هوای ریز تشکیل می دهند .با سرد شدن مواد ،این سلول ها باقی می مانند و سطح آن ها سخت می شود .

مهمترین ویژگی های لیکا عبارتند از :

وزن کم ،عایق حرارت ،عایق صوت ، باز دارنده نفوذ رطوبت، مقامت در برابر یخ زدگی ،تراکم ناپذیری تحت فشار ثابت و دائمی ،فساد ناپذیری ،مقاومت در برابر آتش و PH نزدیک به نرمال .

وزن کم این دانه ها و در نتیجه هزینه حمل پایین آن باعث شده است تا از لیکا در پر کردن فضاهای خالی استفاده شود .در کاربرد های خاص نظیر زیرسازی ساختمان و تسطیح و شیب بندی بام ،خواص عایق حرارتی و دوام لیکا مشخصات فنی مناسبی برای آن فراهم می کند .

در راهسازی نیز از تراکم ناپذیری لیکا برای کنترل نشست پلاستیک بستر های سست استفاده می شود .همچنین جذب آب مناسب ،تخلخل و دوام لیکا آن را برای کشاورزی بدون خاک مناسب ساخته است . همین خواص باعث شده است تا در تصفیه فاضلاب های خانگی از فیلتر های ساخته شده از لیکا استفاده شود.

ویژگی های بتن لیکا

خواص لیکا باعث شده است تا در بتن سبک لیکا کاربردهای فراوانی داشته باشد . مهمترین ویژگی های بتن لیکا عبارتند از ،وزن کم ،سهولت حمل و نقل ،بهره وری بالا هنگام اجرا ،سطح مناسب برای اندود کاری ،مقاومت و باربری در شرایط خاص ،عایق حرارت ،مقاومت در برابر آتش ،عایق صدا مقاومت در برابر یخ زدگی ،بازدارندگی در برابر نفوذ رطوبت و دوام در برابر مواد آهکی .

متناسب با وزن و مقاومت مورد نظر از بتن سبک لیکا به عنوان پر کننده ،عایق و یا باربر استفاده می شود . بتن لیکا می تواند درجا ریخته شود و یا به صورت بلوک ،اجزای ساختمانی و سایر قطعات پیش ساخته به کار رود . در هر مورد متناسب با کاربرد و روش اجرا از دانه بندی های مناسب لیکا استفاده می شود .

بتن های پرکننده و عایق اغلب در پی سازی و زیر سازی ساختمان ،شیب بندی کف و بام ،بلوک ها یا اجزای دیوارهای جداکننده و محیطی غیر باربر به کار می روند .

در حالی که از بتن های سبک سازه ای  که البته عایق نیز خواهند بود  در ساخت اجزای مقاوم نظیر بلوک های باربر ،پانل های دیواری و سقفی مسلح و نیز اسکلت بتن مسلح ساختمان ها استفاده می شود .قابل توجه است که به دلیل الزامات مقاومت و دانه بندی ،تنها با استفاده ازدانه های لیکا می توان در ایران بتن سبک سازه ای ساخت .

 

جدول کاربردهای لیکا بر حسب اندازه دانه ها

اندازه

کاربرد

(لیکای درشت )بادامی 10-20mm

پی ،پرکننده سبک،تولید بلوک کف ،عایق سازی کف ،سقف عایق سازی ابنیه تسطیح بام ،زیر سازی ساختمان ،زهکشی

(لیکای متوسط)نخودی 3-10mm

تولید بتن سبک لیکا ،تولید بلوک ،دال و اجزای ساختمانی ،زیر سازی ساختمان

لیکاری ریز و بسیار ریز 0-3mm

تولید بلوک ،دال و اجزای ساختمانی تولید بتن سبک ،تولید اندود و ملات لیکا

 

 

_منبع : ماهنامه پیام ساختمان و تاسیسات شماره 18

عایقهای حرارتی : لیكا

 

 

 

شركت ساختمانی بازرگانی ارمغان ابنیه كوشا در راستای اجرای صحیح مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، نمایندگی فروش محصول نوینی به نام ورمیكس را اخذ نموده مزیت استفاده از عایق ورمیكس بر روی بلوك لیكا، حذف پلهای حرارتی فضای درونی و بیرونی از محل درز و ملات بین بلوكهای لیكا است همچنین استفاده از عایق ورمیكس علاوه بر مزیت فوق الذكر دیوارها را در برابر صوت نیز عایق می نماید.برای كسب اطلاعات بیشتر و یا خرید ورمیكس به صفحه محصولات مراجعه و یا با شماره های3-88041990 تماس حاصل فرمائید.

 

روشهای اجرائی
دیوارها یكی از متداول ترین عناصر قائم در ساختمانهای گوناگون هستند . مطابق تعریف ، اعضای سازه ای قائم با بعدی بزرگتر از 3 برابر ضخامت ، دیوار نام دارند. فرآورده های لیكا به شكل های گوناگون نظیر بلوك ، ملات و پانل بتنی در ساخت انواع دیوار بكار می روند . مهم ترین ویژگی های این فرآورده ها در این كاربرد وزن كم ، رسانایی حرارتی كم ، افت صوتی مناسب ، و مقاومت در برابر آتش می باشد . همچنین بكـــــارگیری این فرآورده ها در اشكال مناسب سبب سهولت و سرعت در اجرای دیوار می گردد .

دیوارچینی با بلوك لیكا :

دیوارها بر اساس ویژگی ها و كاربرد خود ، انواع گوناگونی دارند . ( انواع دیوارها )

دیوار چیده شده با بلوك لیكا در طبقه دیوارهای غیر باربر قرار می گیرد .دیوارهای غیر باربر تنها وزن خود را تحمل می كنند و در آنها ویژگی های دیگری من جمله سبكی و مقاومت حرارتی و صوتی مناسب ، اهمیت می یابد .دیوار چیده شده با بلوك لیكا بعنوان دیوار عایق همگن حرارتی محسوب شده و شرایط آسایش را برای ساكنین در ففصول گرم و سرد تامین می نماید . مزایا و ویژگیهای بلوك لیكا در بخش بلوك آورده شده اند .

از دیگر مزایای دیوارچیده شده با بلوك لیكا می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

* افزایش سرعت اجرا دیوارچینی

* كاهش پرت مصالح مصرفی

* كاهش وزن بار مرده ساختمان به میزان 30 درصد

* كاهش ملات مصرفی

* اجرای روكار سریع با حذف ملات گچ و خاك

روش های اجرایی دیوارچینی :

روش دیوارچینی با بلوك لیكا بسیار آسان بوده و مانند دیوارچینی با مصالح بنائی می باشد . بر این اساس تمامی عملیات بنایی با بلوك لیكا ، برپایه مشخصات و ظوابط مندرج در نشریه های 100 و 55 دفتر تدوین ظوابط و معیارهای فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و نیز استاندارد شماره 70 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران صورت می گیرد . سایر آیین های مرتبط با نحوه اجرای درست من جمله آیین نامه 2800 زلزله ایران نیز باید رعایت گردند . لازم به ذكر است این روش ها كاربرد عمومی داشته و تنها مختص دیوار لیكا نمی باشند . بعضی از این ظوابط كه كاربرد بیشتری در اجرا دارند به صورت خلاصه آورده شده است :

نحوه بلوك چینی:
جهت استفاده از بلوكهای لیكا پس از آماده سازی سطح و تراز كار با ریختن یك لایه ملات ماسه و سیمان (حداقل 250 كیلوگرم سیمان در هر متر مكعب ملات) به ضخامت حداكثر 2.5 سانتی متر ، در روی سطح كار اولین رگ بلوكها روی ملات قرار داده می شود ، سپس با ملات ریزی حداكثر به ضخامت 1.5 سانتی متر ، اقدام به چیدن رگ های بعدی می گردد.

1 - بلوكها باید كاملا"تراز چیده شوند ، بطوریكه جدار بلوكها كاملا"قائم بوده و درزهای قائم رجهای متوالی ، به طور یك رج در میان ، در مقابل هم قرار گیرند . بلوك نصب شده ، نباید پس از گیرش اولیه ملات ، از جای خود حركت داده شود . استقرار نهایی بلوك ، باید در زمانی صورت گیرد كه ملات هنوز شل باشد .

2 - در ساخت دیوارها سعی شود تا از یك جنس بلوك استفاده شود . استفاده از بلوك لیكا به همراه دیگر مصالح سبب ایجاد تركهای نامناسب در گچ و خاك می شود . در قسمتهایی كه نیاز به قطعات كوچكتر می باشند مانند زیر پنجره ها بهتر است از آجر لیكا استفاده شود . استفاده از آجر معمولی به دلیل تفاوت ضرایب انبساط باعث ناهماهنگی دیوار شده ممكن است سبب ایجاد ترك گردد .

3- در صورت نیاز به قطعاتی كه دارای اندازه طول رندی نمی باشند ، می توان بلوك لیكا را به راحتی با فرزگرانیت بر و یا تیشه تیز به اندازه قطعه مورد نظر برید . در این حالت به شدت پرت مصالح كاهش می یابد . باید در نظر داشت كه از خرد كردن بلوك با پتك و یا وسایلی كه با برخورد ضربه باعث ایجاد ترك در جان بلوك می نمایند، اجتناب ورزید.

4- در مورد اجرای كلیه مصالح بنایی ، بهتر است پیش از اجرا ، بلوكها كمی خیس شوند تا آب ملات را به خود جذب نكرده و به اصطلاح ملات را نسوزاند . بلوكها بهتر است قبل از مصرف نم پاشی شده و بر خلاف بلوك های بتن گازی نیازی به غرقاب شدن ندارند.

5- برای كنترل ابعاد ، گوشه ها و تقاطع ها و به طور كلی اجرای صحیح كار ، توصیه می شود پس از آماده شدن تراز كف ، ابتدا رج اول بدون ملات چیده شده و سپس بر اساس الگوی بدست آمده ، دیوارچینی شروع گردد . در دیوارچینی بوسیله بلوك لیكا ، از چیدن رج اول با آجر به عنوان استاد كار باید اجتناب ورزید .

6- با توجه به اینكه كلیه مصالح بنایی جهت دیوار چینی به تنهایی عایق رطوبتی نمی باشند ، توصیه می گردد از این مصالح بدون اجرای لایه نما جهت اجرای دیوارهای خارجی استفاده نگردد .

7- چیدن صحیح و ایجاد قفل و بست كامل در دیوارها ، موجب جلوگیری از نشست های احتمالی در برابر بارهای نقطه ای ( متمركز ) خواهد شد ، بویژه در كنج ها و محل اتصال دیوارهای متقاطع .

8- دیوارچینی باید بصورت یكنواخت در ارتفاع صورت گیرد و نباید اختلاف ارتفاع دیوارچینی در یك قسمت ساختمان نسبت به نسبت های دیگر از یك متر تجاوز نماید . در مورد دیوارهای متقاطع باید به منظور تامین قفل و بست كامل ، یك رج در میان از قطعات اتصال یا لا بند ، استفاده شود

 

لیکا چیست ؟


لیکا دانه های مدور و سبک رس منبسط شده ای است که در کوره های گردان و در حرارت 

حدود 1200 درجه سانتی گراد تولید می شود. این دانه ها در حال حاضر در بیش از 30 کشور 

جهان با نامهای تجاری گوناگون تولید و عرضه می گردند. 

دانه های لیکا به شکل تقریبا مدور با سطحی زبر و ناهموار است. قشر میکروسکپی خارجی 

آن دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگ و داخل دانه ها به شکل بافت سلولی و به رنگ سیاه 

است.

لیكا چیست؟

واژه لیکااز عبارت:
Ligth Expanded Clay Aggregate)دانه رس منبسط شده(گرفته شده است. درروش تولید این دانهها ابتدا خاک رس به عنوان ماده اولیه سبکدانه ازمعادن خاک رس به واحد فرآوریکارخانه حمل شده، بعد از نمونه گیری و کنترل دقیق مواد شیمیایی و حصول اطمینان ازنداشتن مواد شیمیایی و آهکی بعد از آبدهی به صورت گل رس واردکوره گردان می شوند. وقتی گل رس دردرجه حرارتی حدود 1200 درجه سانتی گــراد قـــرار می گیرد، گاز هایایجاد شده دانه ها را منبسط می کند و هزاران سلول هوای ریز درون آنها تشکیل میشوند. با سرد شدن مصالح، حبابهای هوا به صورت فضاهای منفک باقی مانده و سطح آنهاسخت می شود.


دانه های لیکا دارای شکل تقریبا" گرد و سطح زبر وناهموارند. رویه میکروسکوپی خارجی دانه ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگاست.
بخش داخلی دانه ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است. بعد از مرحله تولید، محصولات به صورت دانه بندی مخلوط 25-0 میلی متر وارد ســرند شده وبه سه رده دانـه بنـدی 4 - 0، 10- 4 و 25- 10 میلی متر تفکیک می شوند. 

جدول كاربردهاى لیكا بر حسب اندازه دانه ها 

کاربرد

 

اندازه


عایقسازى كف، حذف، عایق سازى پى، پركننده سبك، تولید بلوك كف، تسطیح بام، زیر سازىساختمان، زهكشى ابنیه 


( لیکای درشت دانه ) بادامی 
10-25 mm
تولیدبتن سبك لیكا، تولید بلوك، دال و اجزاى ساختمانى، زیرسازى ساختمان


( لیکای متوسط) نخودی 
4-10 mm
تولید بلوك، دال و اجزاى ساختمانى تولیدبتن سبك، تولید اندود و ملات لیكا


لیکای ریز و بسیار ریزدانه
0-4 mmشخصات فنی سبكدانه:

وزن کم

وزن مخصوص دانه های لیکا Kg/m³ 330-430 و وزن مخصوص بتن لیکا در حالت متراکم

kg/m³ 950 درحالت غیر متراکم Kg/m³ 700 می باشد. وزن کم دانه به دلیل فضای خالی داخل دانه ها

است که برحسب دانه بندی بین 73 تا 88 درصد فضای کل را اشغال می کند.

عایق حرارتی

براساس آزمایشات مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، ضریب هدایت حرراتی دانه های لیکا

0.09-0.101می w/mc باشد. تخلخل بالای دانه های لیکا سبب قابلیت رسانایی حرارتی ناچیز این دانه ها

می گردد. مقادیر رسانایی حرارتی برای دانه های بزرگتر کاهش می یابد. براساس نتایج همین مرکز، بتن

سبک لیکا دارای ضریب هدایت حرارتی 0.208 w/mc می باشد. مصالح عایق، میزان مصرف سوخت و

الکتریسیته و در نتیجه هزینه های جاری ساختمان را به شدت کاهش می دهد.

عایق صوتی

مصالح جاذب سروصدا قادرند امواج صوتی را که با سطح برخورد می کنند به گونه ای جذب نمایند که تنها

کمتر از 50 درصد آنها بازتاب گردد. وجود حفره ها و اندازه و عمق آنها در دانه های لیکا سبب می گردد تا

اثر صوت به دلیل ایجاد اصطکاک مستهلک گردد.

تراکم ناپذیری

دانه های لیکا در مقابل فشار مکانیکی دائمی و یا بارگذاری مکرر فشرده نمی شوندو نسبت درصد هوای

موجود ثابت می ماند.

جذب آب

وجـود منافذ درونی بسته، ساختمان سلولی بخصوص و وجود لایه روکـش باعث کاهش چشمگیـرمیزان جـذب آب دانه های لیکا نسبت به سایرسبکدانه هامی شود. جذب آب دانه های لیکا حداکثر به 18% حجم 
آن محدود می باشد.

واکنش ناپذیری
دانه های لیکا با PH حدود 7،تقریباّ خنثی بوده و فاقد هرگونه مواد معدنی واکنش پذیر می باشند.بنابراین 

باعث هیچنوع خورندگی و پوسیدگی سایر اجزاء نمی شوند.

مقاوم در برابر آتش

دانه های لیکا در دمای نزدیک به 1200 درجه سانتی گراد تولید می گردند.در واقع این دانه ها می توانند شوک حرارتی تا دمای 1100 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند.همچنین فرآورده ای لیکا به وی‍‍ژه اجزای بتنی ساخته شده با این دانه ها مقاومت خوبی در برابر آتش دارند.میزان مقاومت به مقدار جرم دیوار بستگی دارد.

عمر مفید

عمر مفید دانه های لیکا بیش از 100 سال،و چندین برابر پوکه های معدنی می باشد.

 

 

نوع مطلب : خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست، 
برچسب ها : سمنت پلاست، سنگ مصنوعی، میکسر، میز ویبره، لیکا،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 10:55 ق.ظ
Yesterday, while I was at work, my sister stole my apple ipad and
tested to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a
youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83
views. I know this is entirely off topic but I had
to share it with someone!
دوشنبه 27 شهریور 1396 04:57 ب.ظ
Can I simply say what a relief to find someone that truly understands what
they are talking about on the internet.
You actually understand how to bring a problem to light and make it important.

A lot more people ought to look at this and understand this
side of the story. I was surprised that you are not more popular since you definitely possess the gift.
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:38 ب.ظ
Fantastic beat ! I wish to apprentice while you
amend your website, how can i subscribe for a weblog site?
The account aided me a acceptable deal. I were tiny bit acquainted of this your broadcast provided
bright transparent idea
سه شنبه 29 فروردین 1396 09:45 ق.ظ
I don't know whether it's just me or if perhaps everybody else encountering issues with your site.
It seems like some of the text in your content are running
off the screen. Can someone else please provide feedback and let
me know if this is happening to them too? This might be
a issue with my browser because I've had this happen previously.
Cheers
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه