Link Name (((***خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست***))) خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست - سنگ آنتیک چیست ؟ (روش تولید با خرده سنگ ).;
 
خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست
خط تولید سمنت پلاست (سنگ مصنوعی) 09353984349
سنگ مصنوعی سمنت پلاست


مشاوره رایگان در خصوص راه اندازی خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست 4349 398 0935 (محمد احدی)

مدیر وبلاگ : محمد احدی
مطالب اخیر
نویسندگان

معرفی سنگ‌های آنتیک و ایده پدید آمدن
 آنها
سنگ آنتیک از قرار دادن قطعات شکسته سنگ و خرده سنگ کنار هم (ضایعات و باطله‌های سنگ‌های تراورتن) و چسباندن آنها با ملات‌هایی که پایه زرینی دارند تولید می‌شوند و به عبارتی از مجموع و ترکیب باطله‌ها و ضایعات سنگ‌های تزیینی تراورتن با مواد افزاینده مختصر دیگر به‌دست می‌آیند. ایده پدید آمدن سنگ‌های آنتیک از آنجا شکل گرفت که طراحان و آرشیتکت‌ها به‌منظور هر چه زیباتر کردن فضاها اعم از فضاهای بیرونی و درونی ساختمان‌ها و کف‌پوش‌ها و محوطه‌سازی‌های بیرونی نیاز به سنگ‌هایی با فاکتورهای مورد نظر خویش را احساس می‌کردند به‌علاوه پیشرفت صنعت ساختمان و سلیقه‌های مختلف این نیاز را بیان می‌کرد که سنگ‌هایی با طرح‌های مختلف و فاکتورهای فیزیکی و مکانیکی با کیفیت بالا و قیمت مناسب باید در دسترس باشد.;;

1. 
قدمت استفاده از سنگریزه‌ها و خرده‌سنگ‌ها
انسان از زمان‌های دور سنگریزه‌ها را جمع می‌کرد و از آنها ابزار می‌ساخت، او از آنها مهره درست می‌کرد و رنگ می‌زد تا زینت تن او شود. 8 هزار سال قبل از میلاد مردم منطقه‌ای که اکنون فرانسه و اسپانیا نامیده می‌شوند با اجرای رنگ قرمز روی سنگریزه‌ها، نقطه‌گذاری و خطوط موجدار آنها را تزیین می‌کردند. 
اولین نمونه‌های شناخته شده کاربرد موزائیک از سنگریزه‌ها متعلق به قرن هشتم قبل از میلاد و در آسیای صغیر است. 
در قرن سوم قبل از میلاد یونانی‌ها سنگفرش‌های موزائیکی وسیعی از سنگریزه‌های تیره رنگ با انتقال تدریجی بسیار ظریف به سمت رنگ روشن ساختند.
موزائیک‌های مقدونیه به درجه اوج صنعت خود رسیدند، آنها با ساروج کردن تکه‌های باریکی از سرب خط فاصل تندیس‌ها را طراحیمی‌کردند و به آنها استحکام می‌بخشیدند. 
در موزائیک‌های قدیمی چینی‌ها آمیخته‌ای از نقش‌های هندسی و نقشمایه‌های گل و گیاه بود و اغلب با کاشی‌های سقف طرح‌ریزی می‌شد. در مقابل موزائیک‌های پرتغالی‌ها به‌طور معمول برجسته و انتزاعی بود. سنگفرش‌های موزائیکی اسپانیا بیشتر پالوده شده و با سنگریزه‌های خاکستری، سفید و ارغوانی انواع طرح‌های هندسی را خلق کرده‌اند. در بعضی از فرهنگ‌ها سنگ علاوه بر جنبه کاربردی و تزئین اهمیت معنوی نیز دارد، در باغ‌های ژاپن، سنگ‌ها بنیاد و روح باغ به‌شمار می‌روند و در باور آنها سنگ پناهگاه خیابان است. اغلب سنگ‌های ویژه را در محل وسیعی از شن و ماسه قرار می‌دهند که به زیبایی شیار کشیده شده است تا به اجناس آرامش و تعادل کامل دست دهد. کاهن‌های بودایی زن در مراسم تمرکز روزانه خود در اینکار مشارکت کرده و طرح‌های سنتی را شن‌کشی می‌کنند که در طول قرن‌ها تکامل یافته است. به‌طور کلی از اوایل قرن بیستم پیشرفت‌های عملی به حدی رسید که انسان قادر گشته سنگ‌های آنتیک و مصنوعی را در آزمایشگاه تولید کند هر چند که قیمت و هزینه‌های تولید آن بسیار گران است. 

2. 
تشکیل ضایعات
معمولا در هنگام استخراج معادن تراورتن به‌ویژه در مواقعی که سنگ دارای کیلواژ، درزه و شکاف و شکستگی باشد و درزه‌های موجود در سنگ به‌یکدیگر نزدیک باشند مقدار زیادی و حدود 20 درصد ضایعات به‌صورت سنگ لاشه ایجاد می‌شود که این مواد به‌عنوان محصولات جانبی معدن به‌حساب می‌آیند. البته تولید و ایجاد ضایعات از طریق دیگر هم صورت می‌گیرد و آن کارخانه‌های فرآوری سنگ تزیینی تراورتن است که با توجه به تناژ و وزن یک تن سنگ تراورتن ورودی به کارخانه فرآوری جهت برش و تهیه پلاک حدود 35 درصد آن به‌عنوان ضایعات در نظر گرفته می‌شود و به‌طور کلی در کارخانه‌های سنگ ابعاد سنگ زیر 10 سانتی‌متر به‌عنوان باطله در نظر گرفته می‌شوند. 25 درصد از باطله‌های معادن سنگ ایران بازیافت می‌شوند که باطله حاصل از معادن سنگ ایران دو برابر استاندارد جهانی است. بیشترین حجم باطله مربوط به معادن سنگ گرانیت است. 

3. 
عوامل مهم تشکیل ضایعات و باطله‌های سنگ‌های تزئینی
1. 
قله‌های آورده شده به کارخانه‌ها دارای شکاف‌هایی بوده که در موقع برش توسط قله بر در کارخانه باعث ضایعات بیشتر شده و ازاستحکام معمول محصول نیز می‌کاهد. 
2. 
براساس آمار به‌دست آمده، یک تن سنگ زمانی‌که از معدن خارج می‌شود 50 درصد آن ناسالم و غیرقابل استفاده است که ضمن ایجاد ضایعات در نتیجه مصرف‌کننده باید برای هر یک تن سنگ دو برابر بهای آن را بپردازد. 
3. 
معمولا پلاک‌هایی که در کارخانه‌های سنگبری، استفاده یا تولید می‌شوند به‌علت عدم دقت در حمل غالبا باعث ایجاد شکستگی در لبه‌ها، ترک‌ها و یا خراش در سطح ساب خورده می‌شود و باعث ایجاد ضایعات می‌شود. 
4. 
توسط دستگاه بلوک‌بر 
5. 
توسط اره گروه‌های چندتیغه‌ای 
6. 
توسط چکش 
7. 
چنانچه امتداد لایه‌ها به‌موازات راستای چین خوردگی نباشد سنگ‌شکستگی بیشتری دارد 
8. 
تاثیر گسله‌ها و درزه‌ها بر سنگ‌ها 
9. 
سنگ‌های واقع در نواحی شکسته
10. 
روند استخراج در جهت عکس شیب طبقات نباشد 
11. 
معادنی که به روش انفجاری استخراج می‌شوند در اثر ضربه انفجار به میزان زیادی درزه ایجاد می‌شود که در زمان برش یا صیقل منجر به شکستن پلاک و ایجاد ضایعات می‌شود. 
12. 
توسط دستگاه سیم برش هنگام برش سنگ. 

4. 
مقایسه ضایعات سنگ در معدن و کارخانه فرآوری
باطله‌های موجود درکارخانه و معدن یک شباهت دارند و آن این است که هر دو ماده یک جنس و یک ترکیب شیمیایی دارند ولی از نظر نوع عملکرد با هم تفاوت دارند و این عملکرد بستگی به‌نوع سنگ، ضخامت و اندازه‌های متفاوت آنها دارد. 

5. 
مقایسه کاربردی ضایعات سنگ‌های گرانیتی و تراورتن
1. 
بسته به نوع سنگ می‌توان از آنها استفاده‌های زیادی کرد، اگر سنگ‌های ضایعاتی از نوع آذرین باشند که سخت هستند می‌توان از آنها برای تولید سنگفرش استفاده کرد ولی اگر سنگ‌ها نرم باشند مانند تراورتن می‌توان آنها را به پودرسنگ تبدیل کرد یا از آنها برای تهیه سنگ‌های آنتیک که در نماها استفاده می‌شود بهره برد. 
2. 
معادن سنگ گرانیت 25 درصد معادن سنگ را تشکیل می‌دهند و بیشترین ضایعات سنگ‌ها هم مربوط به سنگ گرانیت است زیرا روشاستخراج در این معادن فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد ولی در معادن سنگ نرم از جمله تراورتن با توجه به استفاده از روش‌های مکانیزه، مقدار باطله در حد کمی است و در گذشته قطعات کوچک سنگ تراورتن در معادن دپو می‌شدند ولی هم‌اکنون با افزایشقیمت سنگ، فرآوری این قطعات از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر است. 

6. 
دلائل عدم به‌کارگیری سنگ‌های گرانیتی و کوارتزیت جهت استفاده سنگ‌های آنتیک
1. 
ضایعات سنگ‌هایی که برای تولید سنگ‌های آنتیک به‌کار می‌رود، باید سختی قابل قبول داشته باشند. سختی زیاد نیز شرایط برش و صیقل دادن سنگ را مشکل ساخته و هزینه تهیه سنگ آنتیک را بالا می‌برد. 
لذا سختی باید در حد قابل قبول باشد در نتیجه تهیه سنگ‌های آنتیکی به‌دلیل سختی زیاد گرانیت‌ها و کوارتزیت‌ها گران تمام می‌شود. 
2. 
به‌طور کلی ضایعات سنگی که در برابر اسیدها مقاوم هستند جهت تولید سنگ‌های آنتیک مناسب نیستند. از جمله گرانیت، سینیت، دیوزیت، کوارتزیت، آنزریت، تراکیت، بازاکت، دیاباز و ماسه سنگ ولی سنگ‌های ذکر شده جهت تولید سنگفرش، کفپوش، دیوار داخلی یا خارجی مناسب هستند. 

7. 
دلائل استفاده از ضایعات سنگ‌های تراورتن جهت تولید سنگ‌های آنتیک
1. 
مقاومت قابل قبول سنگ‌های تراورتن 2. سختی کم 3. قابلیت ساب و برش 4. استحکام بالا و شکل‌پذیری 5. بلوری بودن 6. چگالی زیاد 7. زیبایی ظاهر 8. وجود تخلخل جهت چسبیدن کامل به ملات 9. سهولت دسترسی 10. عدم امکان آلتره شده ذخایر آن 11. تنوع رنگ‌ها 12. ارزانی نسبت به سایر سنگ‌ها 13. عدم وجود ساختارهای تکتونیکی به‌روی این ذخایر به‌دلیل جوان بودن آنها (کوارترنر) 14. شرایط استخراج ایده‌آل دارند به همین دلیل اغلب با لایه‌بندی افقی، شیب کم و در نقاط کم ارتفاع و قابل دستیابی تشکیل می‌شوند 15. مقاومت فشاری 16. جذب رطوبت 17. در مقابل قلیایی‌ها مقاومند 18. افزایش صادرات سنگ‌های تراورتن باعث بالا رفتن توان مالیمعدنکاران و ایجاد واحد فرآوری باطله شده.
نوع مطلب : خط تولید سنگ مصنوعی سمنت پلاست، 
برچسب ها : سمنت پلاست، سنگ مصنوعی، میکسر، میز ویبره،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 خرداد 1398 04:26 ب.ظ

I'm truly enjoying the design and layout of your website. It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Exceptional work!
جمعه 17 آذر 1396 12:39 ب.ظ
Why people still make use of to read news papers when in this technological
world everything is existing on net?
شنبه 18 شهریور 1396 10:10 ب.ظ
I am now not certain the place you're getting your
info, however great topic. I needs to spend some time studying more or working
out more. Thank you for excellent information I used to be on the lookout for
this info for my mission.
سه شنبه 7 شهریور 1396 11:42 ب.ظ
What i don't understood is actually how you are now not actually a lot more
well-favored than you might be now. You're very intelligent.
You understand thus considerably in relation to this subject, made me individually
believe it from a lot of numerous angles. Its like women and men are not fascinated unless it is one thing
to accomplish with Lady gaga! Your personal stuffs excellent.
Always deal with it up!
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:47 ق.ظ
I loved as much as you'll receive carried out right here.
The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an shakiness over that
you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly the
same nearly a lot often inside case you shield this increase.
دوشنبه 16 مرداد 1396 12:36 ب.ظ
It is not my first time to visit this web site, i am visiting this web site dailly and take nice facts from
here all the time.
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:52 ق.ظ
I am really thankful to the owner of this website who has shared this wonderful piece of writing at here.
جمعه 25 فروردین 1396 01:20 ق.ظ
Tremendous issues here. I am very satisfied to see your article.
Thanks a lot and I'm taking a look ahead to contact you.
Will you kindly drop me a mail?
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:45 ق.ظ
Excellent blog here! Also your web site loads up very fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?

I wish my website loaded up as fast as yours lol
یکشنبه 20 فروردین 1396 02:31 ق.ظ
This is a topic that is close to my heart... Thank you!
Where are your contact details though?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic